Sunday, October 29, 2017

aktjabr

Tundub, et kõva häälega välja kuulutatud eesmärk 40 "külakat" kamba peale kotti pista, jääb see aasta vist napilt täitmata. Põhjuseid on olnud mitmeid: 1) paljude alteratleetide jaoks ei jõle "külakad" olnud piisavalt motiveerivad eesmärgid; 2) nii mõnegi jooksu puhul on tulnud ette juba eos kaotatud duellid pikamaajooksu täielike tippudega; 3) osad alternatiivsed on oma jooksuvormi kaotanud, sest elus on palju muudki peale jooksmise; 4) vigastused; 5) ka meie kõrge kesmine vanus mängib rolli.

Lasse

Meie esinumber on üllatuslikult pidanud maha mitmeid kõvasid duelle nii Kivistiku, Nooda kui ka Nurmega ja seda mitte suurtel rahvajooksudel vaid Tartu Õhtujooksude sarjas, loomulikult pidi ta alla vanduma. Siiski suutis ta võita Paide-Türi lühikese distantsi väga hea ajaga 19:50. Tsiteerides legendaarset jooksutreenerit Pärna siis vaid kolm meest ajaloos on Kirna otsa suutnud läbida ajaga alla 20 minuti. Aasta lõpuks on Lassel taskus vähemalt 13 (või 14)" külakate" võitu ning kaks jooksuseeria võitu.

Mina

Olen pidanud alla vanduma Lambile Jürka jooksul, Sangastes üsna üllatuslikult Algo Kärbile ja Valga-Valkas Lassele ning ühele Lätlasele. Kokku on siiani õnnestunud riisuda 9 "külakat" ning Valga jooksusarja üldvõit ja üllatuslikult ka Võrumaa pikamaajooksu üldvõit. Oktoobris suutsin kaitsta oma Poldrijooksu tiitlit. Enne aastavahetust on radaril veel üks "külakas", äkki saan ümmarguse 10 kokku. Mis jooksu ma mõtlen, seda ma teile ei ütle, sest see tuleb saladuses hoida kuna siiani on tugevamad jooksjad mu plaanid ära rikkunud aga ühe korra ma pean selle jooksu ju võitma.

Juut

Kuna härra on hooaja teises pooles omale lisaks jooksmisele võtnud ette uued eesmärgid siis on ka jooksuvorm tõsiselt kannatada saanud. Tänapäeval tunneb mees pigem jooksmisest naudingut ning nii mõnelgi korral enda tulemuse pannud tahaplaanile, sest on vaja aidata olnud tõusvat tähte "Venda", kes näiteks võitis Staieri staadionisarja ning on see aasta teinud mitmeid isiklikke rekordeid. Siiani on meie esimulgil koos 7 "külaka" võitu, mis jääb küll alla eesmärgiks seatud kümnele aga, kas see ongi nii oluline?

Sannu

Ilmselt ei ole "külakad" olnud erilised eesmärgid ja mitmel puhul on tulnud sarnaselt teistele alterjooksjatele alla vanduda teravamatele karvajalgadele. Siiani on individuaalselt mehel kirjas 1 võit aga hiljuti saadi koos Siljaga paaride arvestuses kirja ka teine võit! Võibolla on ka tegemist mingi segava vigastusega, et võidud pole hulgim tasku kukkunud, kes teab?

Mario

"Rahvuslikud kannad" ei ole viimasel ajal väga teema olnud ning härra "tuulesjooksja" on see aasta läbinud kaks maratoni ning ühe 5 km jooksu (minu andmetel). Kahjuks see aasta ei õnnestunud võita Pärnu Võidupüha maratoni ning eestikatelt jäi ka medal toomata aga Mario on ikkagi suuteline tulevikus "kastaneid tulest välja tooma" ja kuna tal sein kodus eestikate medaleid täis siis härra ei pea kellegile midagi tõestama.

Pilt 1. Mario teeb seda ta kõige paremini oskab ehk libistab tuules. Tossud jalas on vähemalt 10 aastat vanad, sest milleks kasutada teisi kui need töötavad. Ainult särk on Sparta oma, ei tea kuhu on kadunud legendaarne Asicsi särk millega on võidetud nii mõnigi medal? (Foto: Viljar Vallimäe Sk Prorunner)

Poeet

Ütleme ausalt, et mees on kõigest väest proovinud meile võite tuua aga nagu teistegi puhul on peo rikkunud kõvemad paugutajad ehk võitude asemel on tulnud poodiumi kohtasid. Tuleb öelda, et tegu on ikkagi legendaarse alteratleediga, kes võimalusel meie särki uhkelt kannab ja ei peida seda kappi kuna sponsorid käsivad. Ilmselt on ka vigastused natuke seganud aga parema õnne ja "külakate" valimise puhul oleks võite vähemalt 3 kuni 5.

Alo aka Alotelli aka Pärnuma Rand

Meie kunagine härra "kaootiline", "paugutan parem 400 m", "keskmaaboss" on tulnud tagasi Euroopasse ning teinud ka come back-i. Kõigil on hea meel näha Alotellit metsaäri kõrvalt taas jooksmas. Härra eesmärk ei olegi veel võite noppida vaid ennast vormis hoida ja sarnaselt Juudile jooksu nautida. See aasta on mees paugutanud Pärnu Kahe Silla jooksul ning Ülenurmes Poldrijooksul aga usun, et veel kuuleme temast!

Pilt 2. Alo in all black ehk meie särgis tegemas Pärnus come backi. (Foto: Sportfoto)

Risto aka Asu

Võibolla mitte kõige kuulsaim alteratleet, kellle kunagine eesmärk oli joosta 10 km alla 40 minuti. Tänapäeval on mehel ilmselt teised eesmärgid aga ära tuleb märkida, et see aasta on mees esindanud oma seltsi ÜS Liivika kevadjooksul ja läbinud ilma ettevalmistuseta ka Tallinna maratoni.

Silja

Tegemist on meie tõusva tähega, sest sellel aastal on ta parandanud oma isiklikke kolmel erineval distansil. 10 km uus aeg joosti Saaremaa Kolme Päeva Jooksul (41.34), pooliku isiklik Tartu Linnamaratonil (1.35.07) ja maratoni uus parim Tallinna maratonil (3.24.50). Need tulemused tõstavad Silja taas aasta parima valimisel tõsiselt võetavate kandidaatide hulka. Lisaks on Siljal (koos Sannuga) kirjas ka esimene "külaka" võit, sest Saaremaal oldi kiireim paar.

Jänes aka Jänes aka Jänes

Ka antud härral on tänapäeval ilmselt teised eesmärgid. Jänes korraldab iga aasta Tääksi järve jooksu millest ise ka osa võttis (võitis Juut). Ilmselt on paljud on kuulnud Jänese jooksukoolist ja võibolla tõuseb mõni õpilane sealt ka "kõige kõrgemale" tasemele ehk alteratleediks.

Keemik aka tulevane Dr. Keemik

Minu andmetel ei ole ta see aasta võistlustel jooksnud aga ta on olnud tegev meie "organisatsiooni" käekäigu suunamisel. Me kõik ootame 10 aasta tähistamist Pärnumaal. Põhjus miks enam ei joosta on ilmselt ala vahetus, sest ilmselt on tegu kõige parema muskuatuuriga alterjooksjaga.

Pedagoog

Juba aastaid külmas põhjas resideeruv pedagoog on siiani ainuke alteratleet, kes on läbinud maratoni alla maagilise 2 tunni 30 minuti ja mitte keegi ei saa seda talt ära võtta. See vigastuste nimekiri, mida härra on läbi põdenud, on ikka muljetavaldav. Õnneks on ka see aasta tehtud mõni start ning me kõik ootame mõnda "külaka" võitu. Tänapäeval on mees pigem tegev treenerina kui aktiivse jooksjana aga ma tean, et ta jalgadel on nii mõndagi veel öelda.

Rax

Kunagine tõeline keskmaaboss, kelle aegasid muud härrad siiani üritavad üle joosta on juba aastaid tegelenud paljude muude asjadega aga mitte jooksmisega. Ilmselt ma ei liialda kui ütlen, et tema come back on meie seltskonnas ilmselt kõige oodatum. RAX, TULE TAGASI!!!

Pilt 3. On kehv pilt? (Foto: Postimees )

Kokkuvõte

Lasse: 13
Mina:  9
Juut :    7
Sannu:  2
Silja :    1

Kokku: 32

Potensiaalselt võime veel kuni 3 võitu veel juurde saada.

Ps. Vabandan kirja- ja trükivigade pärast.No comments:

Post a Comment