Sunday, March 20, 2016

Altertalv 2016

Püksid saadi kätte, tänud pedagoogile, sest nüüd saan ka mina põhja laduda, et jaksaks sügisel 3 tunni piiri pihuks ja põrmuks lüüa. Kuna täna hakkas kevad (tähistasin seda sündmust 32 verstase trenniga) siis võtaks kokku talvise hooaja kokku. Mehed on siin võsa vahel hanges hüpanud maratone ja eestikatel isiklikke lühemaks lõikunud. Joostud on siis 800 meetrist 42 195 meetrini, tegelikult ilmselt on Lasse kuskil Türi hallis 25 meetrise ringi peal ka 275 meetris Järvamaa rekordi  jooksnud ja Mario päevi metsa vahel ekselnud aga kõike, mida need segased teevad, ma ka jälgida ei suuda. Siiski oleks paslik teha väike ülevaade.

800 m

Lasse 1.57,79 (EMV 4. koht, 28.02.16)
Lasse 1.58,52 (Harju mv. 24.01.16)
Lasse 2.56,44 (Särevere, 12.02.16)

Nii vähe suudab meil ainult üks mees joosta. Eestikatel jäi medal viimasesse kurvi, kus konkurent suutis katvaid manöövreid kasutades oma 3. kohta lõpuni hoida. Kindlasti tuleb ära mainida ka, et Lasse on ka Järvamaa meister umbes 800 meetri jooksus, kus ta alistas 3 minuti piiri, kuid 50 meetris jäi tal kiirust vajaka ja seega medalid sellel alal taskusse ei kukkunud.

1000 m

Lasse 2.34,62 (Tln. mv. 11.02.16)
Poeet 2.45,04 (Tln. mv. 11.02.16)

Ühe kilomeetri jooksus tegi meie rekordite edetabelisse uue märke Allan ja meie keskmaaboss parandas oma parimat kuid positsioon ei paranenud.

1500 m

Lasse 4.04,06 (EMV 3. koht, 27.01.16)

Ka see aasta medal taskus ja töö tehtud!

3000m

Juut         8.42, 34 (EMV 4. koht, 28.01.16)
Juut         8.52,26 (EKK, 31.01.16)
Lasse       8.56,93 (Tartu, 20.01.16)
Kapitann  9.11,33 (Tartu, 20.02.16)
Kapitann  9,17,29 (Tartu, 16.02.16)
Poeet        9,23,88 (EMV, 28.01.16)
Kapitann  9,28      (Tartu, 20.01.16)

Kolme versta jooks oli üks populaarseim distantse alterjooksjate hulgas see talv. Minu korduvad katsed maagilist 9 minuti piiri taas alistada ei kandnud vilja. Staariks sellel alal tõusis siiski Ülari, kes Eestikatel tegi uue isikliku ja saavutas kõrge 4. koha. Oli väga emotsionaalse võistlus ja minagi sain koos Einariga raja ääres karjuda kui Ülari silmad punnis ja hambad laiali Ivanovi skalbi viimasel ringil koju tõi. Tulemus tõstis ta meie tabelis 2. kohale.

2980 m Silja (Espoo 2016)

Vana kuningas on troonilt tõugatud, elagu uus kuningas! Lasse lasi Sandril vedada ja lõpus hüppas. Minu katse jäi 4000 meetrist kaugele ja ka pedagoog lidus jalgade kägisedes ning halba vormi trotsides üpris häbeliku resultaadi. Edukaks osutus esimese alternaise debüüt jooksurajal ehk vaid liiga tagasihoidliku alguse tempo tõttu jäi 3000 meetri piir alistamata.

10 km (* 10,3 km)

Juut   35.15 (Rakvere, 6.03.16)
Juut   39.51 (Rakvere, 10.01.16)
Juut   36,58,5* (Päri, 24.02.16)
Jänes 43.50,9* (Päri, 24.02.16)

Ainult mulgid jooksevad talvel libedaga 10 kilomeetrit, vist? Oli kuulda härra Ormi käest, et tema ei suutnud Rakveres Ülari lõpuspurdi vastu midagi, olevat kerge jalg tal olnud.

poolik

Sander 1:23.47 (Tallin, 16.01.16)

terve

Mario 2:44.04   (Tallinn, 20.12.15)
Mario  3:27.20  (Tallinn, 16.01.16)

Noo mulkidel on veel mõistust aga need pealinna mehed on ikka päris "omapärased". Vastsed             SS Sparta (on ikka maskuliinne  klubinimi ) on pealinnas kuulsad mehed, sest nende nimed ilutsesid sellel talvel erinevate vastupidavusspordiga seotud interneti väljaannete pealkirjades. Kui Mario võistleb siis alla maratoni ei joosta, sest ega ta mingi sprinter ole.