Wednesday, September 21, 2016

Lääne-Virumaa meistrivõistlused maanteejooksus ehk Rakvere rahvajooks

Päev pärast Porkuni järvejooksu oli aeg Rakvere tänavatel karke kiigutada. Soov oli Mario eeskujul oma kodumaakonna meistritiitel võtta, aga olles Porkunis hr Vulla kandu kaugelt näinud, pidin jääma realistiks ning medalist pidi piisama. Ilm oli tund enne starti ideaalilähedane, isegi nö margiilm aga enne starti tõusis tuuleke ja päike kadus pilve taha. Ka konkurents rahvajooksul kujunes tummiseks ehk letis olid idabloki välejalad Aristov ja Hvalõnski, kohalikud Vulla,Taavi Kilki ning Sasmin ja Reinart. Tundus, et sellises koosseisus ja enda saiavormi arvestades polnud põhjust kõrgeid lootuseid hellitada aga medalit tahtsin ikka.

Pilt 1. Poisid Rakveres joone taga ja valmis paugutama.

Taktika oli esimeste pundis võimalikult kaua kannatada. Esimene kilomeeter hoidsin ennast 4-5 positsioonile ja kell näitas aega 3:20, mis oli tagasihoidlik algus aga juba oli raske ning pundist kippusin maha jääma. Teine tuli 3:14, Rägavere tee ja kõik poisid olid juba läinud. Kolmanda km oli laugelt tõusva profiiliga, tempo 3:19 ja Reinart saadi kätte. Edasi kulges jooks umbes 3,5 km ulatuses lagedal tuulele avatud maanteel linna piiril, tuul loomulikult vastu ja Reinartiga kordamööda vedades suudeti hoida tempot 3:25-3.30 peal. Kuuenda versta peal oli näha, et Hvalõnski pakutud kõrge tempoga kaasaläinud Sasmin polnud taastunud Tallinna maratonist ning Vulla ja Aristov läksid oma teed. Paraku oli vahe meie ja Sasmini vahel suur ja tema kinnipüüdmine ei olnud teema. Kaheksanda kilomeetri peal Tammiku vahel oli taas lauge roomav tõus, tuli kangutada, tempo vajus juba üle 3:30 aga Reinart jäi ka maha. Viimase km jooksin 3:22 ja lõpuaeg oli pettumust valmistav 34:16. Kokkuvõttes saavutasin tagasihoidliku viienda koha ja maakonna meistrivõistluste hõbe Vulla järel oli tõsiasi. Viimati sain medali maakonna  meistrivõistlustelt 2004 ehk 12 aastat tagasi.

Pilt 2. Oi oi oi...

Pilt 3. Sõjalise viie võistluse Eesti rekordi omanik Rakvere rahvajooksu võitjana päral.