Tuesday, May 31, 2011

Eesti Üliõpilas MV Tartus

Teen lühidalt, starti asusid seekord ootamatult vähesed (ilmselt kuldliiga etapi tõttu mis toimus alles laupäev). Kuldliigal ise suht hävisin ja jooksin 4.09.67 mis oli Kaunasest vaid pool sekundit kiirem, päev läbi oli uimasus peal ja jalg oli lampi väga tuim aga finišisse tuli ägiseda kuidagi.
Nii stardis oli teine alterjooksja Sander Jürs ja lootustandev orienteeruja Jaagup Truusalu. Õhutemperatuur oli sinna 27 kraadi kanti, mõnusalt soe. Enne starti käis arutelu kes siis veab ja ei saanudki väga kokkuleppele, kõik jäi emotsioonide peale. Kaua ei mõelnud, läbisin esimese ringi 62 sekundiga, ca 2 sekundine edu, 2 ring 64 (800m 2.06-kiire algus  ) , edu oli ootamatult suur, lihtsalt tuli finišisse lasta, rohkem vaheaegu ei kuulnud.
Finišeerusin 4.05.22, üle pika aja õnnestus iseendaga võidu joostes "Virkuselik" ;) soolojooks - ok aeg võiks muidugi parem olla aga emotsionaalselt hea süst - aeg mille pealt on hea edasi minna 4.00 alistamise poole.

Olen juuni alguseks paremas seisus kui kunagi varem. 2006 isikliku rekordi aastal -21 juuli painajalikud 4.03.30-  juuni keskel  olin veel 4.15 peal, juuli algus  4.13 peal ja siis tugevas konkurentsis Eesti MV 9.85  sekundiline isikliku parandus - vanust 18 a 11 kuud.
Need numbrid ei määra tegelikult midagi, head võrdluseks, iga jooks hakkab siiski 0-st ja kõik on iseenda teha.